درب برقی

کاربرد درب برقی

کاربرد درب برقی

کاربرد درب برقی

امروزه در جهان کنونی و در بیشتر مکان هایی که ما زندگی می کنیم و رفت و آمد داریم، برای این که بتوانیم یک زندگی آرام و به دور از دغدغه داشته باشیم، همواره داشتن خانه ای زیبا و آرام یکی از نیاز های ما خواهد بود. یکی از اجزای خانه ها که امروزه با پیشرفت علم و فناوری، ساخت و تولید آن به صورت انبوه رایج می باشد، درب برقی است. امروزه افراد زیادی برای ساختمان خود از درب های برقی به دلیل مزایا و تنوع گسترده ای که دارند، استفاده می کنند. در ساخت درب برقی برای این که هم تنوع و هم کارایی زیادی داشته باشند، تلاش زیادی می شود. برای این که بتوانید در میان تعداد زیادی از درب های برقی و کاربرد آن ها یک درب را متناسب با میزان رفت و آمد و موقعیت مکانی ساختمان خود انتخاب کنید، باید به مزایا، معایب، کاربرد و انواع درب  برقی آشنایی داشته باشید.

مزایای استفاده از درب های برقی برای ساختمان

وقتی شما از درب های معمولی برای ساختمان خودتان استفاده می کنید شاید متوجه شده باشید که در هنگام باز و بسته کردن درب ساختمان به دلایل مختلفی مانند خشکی برخی از دستگیره ها و … صدایی ناشایست به گوش می رسد ولی در استفاده از درب برقی این نوع صدا ها دیگر به گوش نمی رسد. در مواردی ممکن است که به دلایل کم بودن فضای ساختمان، شما مجبور باشید فضای کمی را برای قرار گرفتن درب خود در نظر بگیرید، در این صورت می توانید با استفاده از درب  اتوماتیک ، بهترین استفاده را در فضای کوچک مشخص شده ببرید. همچنین این نوع درب ها برای جلوگیری از ورود انواع آلودگی ها به فضای داخلی ساختمان شما جلوگیری می کنند و می توانند در حفظ سلامتی شما نقش داشته باشند. این نوع درب ها به دلیل این که در ساختار خود دارای نوعی سنسور هستند، دیگر شما برای باز و بسته کردن آنها نیازی به هیچگونه اقدام اضافی ندارید.

معایب همراه با استفاده از درب برقی

استفاده از درب برقی در کنار مزایای فروانی که برای شما دارند، می توانند معایبی را هم به دنبال داشته باشند. برای اینکه بتوانید همیشه درب پاکیزه و زیبایی داشته باشید باید سعی کنید که همواره آن را تمیز کنید و به آن برسید، جالب است بدانید که تمیز کردن درب برقی به سادگی درب های دیگر نیست و برای این که بتوانید آن را تمیز کنید باید قطعات داخلی آن مثل پیچ و مهره ها و فنر ها را روغن کاری کنید تا از زنگ زدگی آن ها جلوگیری شود. همچنین به دلیل اینکه این دسته از جک برقی الکترومکانیکی به کمک برق باز و بسته می شوند، زمانی که به طور ناگهانی برق ساختمان قطع شود دیگر شما قادر به استفاده از آن ها نمی باشید مگر این که آن درب دارای باتری اضطراری باشد. در ضمن نگهداری از این درب ها  برقی می تواند برای شما پر هزینه باشد چون قطعات آن از قیمت بالایی برخوردار هستند و هنگامی که آسیب ببینند برای تعمیردرب های برقی باید هزینه بالایی را بپردازید

نوشته های مشابه